LEADERfest 2026: Inspirace, zkušenosti a setkání v Luhačovicích
Letošní ročník hostila MAS Luhačovské Zálesí ve spolupráci s Národní sítí MAS ČR a nabídl pestrý program zaměřený na rozvoj venkova, sdílení zkušeností i poznávání regionu.
Za MAS Třeboňsko jsme si odvezli řadu inspirativních podnětů z pracovních skupin a odborných diskusí, kde byl prostor nejen získat aktuální informace, ale také sdílet vlastní zkušenosti a pohled na témata, která dnes místní akční skupiny napříč republikou řeší. Velkým přínosem byla možnost setkat se s kolegy z různých regionů a vzájemně si předat zkušenosti z praxe.
Součástí programu byly také exkurze po zajímavých místech Luhačovického Zálesí. Návštěva Ploštiny i rozhledny ve Vysokém Poli připomněla, jak důležité je pečovat o historii, místní tradice a identitu regionů, které společně rozvíjíme.
A protože LEADERfest není jen o programu, ale hlavně o lidech, nechyběla ani řada neformálních setkání a rozhovorů s kolegy a přáteli z celé České republiky. Právě tato setkání často přinášejí nové nápady, kontakty a inspiraci pro další práci.
Závěr akce patřil slavnostnímu předávání ocenění a tradičnímu symbolickému předání pořadatelského klíče dalším hostitelům LEADERfestu.
Děkujeme Národní síti MAS ČR, MAS Luhačovské Zálesí i všem organizátorům za skvěle připravenou akci a těšíme se na další ročník.
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2026 12:57

