MAS Třeboňsko se zapojila do přímé pomoci Ukrajině

Zveřejněno dne 10.3.2022

Bohužel se stalo, že je vzhledem k současným událostem některý zdravotnický materiál v české distribuci ve větším množství nedostupný. Jedná se zejména o různé typy obvazů, škrtidla, krytí na popáleniny, prášky a masti na bolest, stříkačky, jehly, ale i celé infuzní sety, apod. Místní akční skupina Třeboňsko o.p.s. byla v pátek 4. 3. 2022 oslovena partnerskou MAS Opavsko z.s. s žádostí o pomoc při zajištění právě těchto pro pomoc zásadních zdravotnických materiálů z Rakouska. Díky společnosti RESIDENT 2000 o.p.s. a osobnímu nasazení paní ředitelky PharmDr. Martiny Sedláčkové, se podařilo veškeré poptávané zboží zajistit během několika hodin v Rakousku. Již druhý den, tedy v sobotu 5. 3., jsme mohli naložit plnou dodávku s materiálem v hodnotě 13 000 Eur, a to díky pružné pomoci Města Suchdol nad Lužnicí, které prostřednictvím Sboru dobrovolných hasičů Suchdol nad Lužnicí zprostředkovalo odvoz materiálu na překladiště do Hradce nad Moravicí. Odtud humanitární pomoc směřovala následující den díky logistice Národní sítě MAS ČR na hraniční přechod s Ukrajinou. Místní akční skupina Třeboňsko tak opět prokázala, že její fungování, založené na spolupráci a aktivních lidech, skýtá obrovský potenciál v mnoha oblastech.

Velice děkujeme všem zúčastněným lidem, kteří svou iniciativou a nasazením pomohli s takto rychlou reakcí.

Místní akční skupina Třeboňsko o.p.s. bude i v následujících dnech nadále pomáhat se zajišťováním zdravotnického materiálu, který je na Ukrajině zoufale potřebný. Budeme rádi, pokud se k nám přidáte.

Datum vložení: 10. 3. 2022 13:02
Datum poslední aktualizace: 10. 3. 2022 13:12